ММС

Објавено на: 02/7/21 10:19 PM

Нервозен ја чека пресудата -Халид Муслимовиќ и се заканува на бившата љубовница

Халид Муслимовиќ ја чека пресудата и i се заканува на поранешнa љубовница! Очаен е поради тоа што следната недела го чека пресуда  бидејќи во 2018 година ја тепал неговата љубовница Соња Башиќ, па и се заканил преку пораки.

Откако Основниот суд во Приедор донесол пресуда дека пејачот Халид Муслимовиќ мора да и го исплати долгот на жената со која бил во врска во периодот од 2015 до 2018 година во износ од 78.000 евра, го чека друга пресуда.  Соња поред три години го тужеше Муслимовиќ ви судот во Бања Лука за физичко малтретирање , и по се сдуејќи не му оди добро. Свесен дека ќе биде осуден следната недела, очајниот пејач преку пораки на WhatsApp и се заканувал на Башиќ.

– Крава која дава 50 литри млеко и потоа со нога го истура завршува во месната индустрија – е една од пораките што ја изненадиле Соња.  Халид не застанал тука, туку на поранешната љубовница и порачал дека  „убаво и одговара и дека наградата следува“, а во прилог на тоа и испратил фотографија од сандук со цвеќиња.

Башиќ била шокирана од пораките што ги добивала од Муслимовиќ.

– Свесна сум дека тој е исплашен и очаен поради пресудата што го чека – изјавила кратко за Курир.рс.

За  потсетување, во јули 2018 година, Муслимовиќ брутално ја претепал Соња помеѓу два и три часот по полноќ на автопатот Бања Лука – Козарац, а пресудата за тој случај се очекува во наредните недели.

Извор: pressserbia.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.