ММС

Објавено на: 02/5/21 8:44 PM

Не сум во врска со Примислав Димовски, вели обвинителката Ленче Ристоска

Ма каква приватна врска, ние се познаваме и соработуваме професионалано, вели обвинителката Ленче Ристоска, на озборувањата дека таа е во врска со првиот човек на Единицата за интервентна полиција, Примислав Димовски.

На социланите мрежи се појавија муабети за нивна наводна врска.  ММС ја контактираше обвинителката Ристоска, која кусо ни рече:

-Ме изнасмеавте. Прв пат слушам за вакво нешто и можам да кажам дека се работи за шпелулации во кои нема тронка вистина. Со оглед дека живееме во време кога дезинформациите ги доминираат социјалните мрежи, а ваквите дезинформации можат негативно да влијаат врз приватните животи на луѓето, би упатила апел пред да објави одредена информација објавувачот прво да ја провери точноста на информацијата, бидејќи, освен што може да нанесе несакана штета, си ја доведува во прашање и својата кредибилност, вели Ристоска.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.