ММС

Објавено на: 02/5/21 5:30 PM

Серијата Емили во Париз номинирана за Златен глобус

Во секое доделување награди постојат номинации што изненадуваат, а оваа 2021. година се чини дека тоа е серијата на Нетфликс, Емили во Париз (Emily in Paris), која доби номинација за Златен глобус. Серијата со која едни се воодушевија, а која според други е „најлошата серија на Нетфликс некогаш“ доби номинација за најдобра телевизија серија во категоријата мјузикл или комедија.

Покрај оваа серија, во оваа категорија влегоа Flight Attendant, The Great, Teda Lasso i Schitt’s Creel. Актерката Лили Колинс пак, која ја игра улогата на Емили е номинирана за најдобра изведба во телевизиска серија – мјузикл или комедија.

Судејќи според коментарите на Твитер, луѓето не се воодушевени што Емили во Париз е номинирана за ваквата престижна награда.

 

Извор:  index.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.