ММС

Објавено на: 02/7/21 2:30 PM

Годините не и можат ништо: Селма Хаек ги покажа раскошните облини во шестата деценија

Селма Хаек (54) за „Entertainment Tonight“ открила открила зошто не престанува да објавува селфи во бикини на социјалните мрежи. Вели, ја ослободувало.

„Морав многу да ослабам и вежбам за да успеам да облечам бикини на крајот од минатата година. Мило ми е што се фотографирав доста, не се срамам од тоа, бидејќи тоа ми беше прва недела од годишниот одмор“, објаснила таа. „Но, после првата недела слушнав дека повторно ќе одиме во карантин и почнав повторно да јадам, се пошегувала таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Обожавателите имаа прилика да уживаат во нејзината нова тетоважа на градите. Се работи за тетоважа за потребите на новата улога во филмот „Bliss“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

„Моето тело е производ на долгогодишна напорна работа и многу сум горда на себе. Немам намера да престанам да објавувам фотографии. Не се срамам од голи фотографии“, рекла Селма.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

На последната фотографија Селма добила речиси милион „лајкови“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.