Жител на Шипковица си купил автомобил со фалсификувани еврa, а и продавачот знаел дека се фалсификувани
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/5/21 12:04 PM

Жител на Шипковица си купил автомобил со фалсификувани еврa, а и продавачот знаел дека се фалсификувани

Жител на тетовското село Шипковица купил автомобил „бмв“ со фалсификувани евра. Сопственикот на автомобилот, иако знаел дека парите се лажни, ги зел и се обидел во неколку наврати да ги стави во промет.

Според информациите на МВР,  поднесена е кривична пријава против И.А.(45) од  Шипковица и Б.Е.(48) од тетовска Долна Лешница поради основи на сомнение дека сториле кривично дело фалсификување пари.

Пријавениот И.А се сомничи дека во септември лани од Б.Е. купил автомобил „бмв“ и му платил со фалсификувани 4.500 евра, а Б.Е иако знаел дека се фалсификувани банкнотите, не ги пријавил и во неколку наврати се обидел да ги пушти во промет.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7