ММС

Објавено на: 02/5/21 12:03 PM

Сестрата на Џенифер Лопез има 49 години, а изгледа неверојатно: Линда се занимава со новинарство, а многу потсетува на славната пејачка

Латино дивата Џенифер Лопез (51) е добро позната на целиот свет, а светските таблоиди не престануваат да се интересираат за нејзиниот приватен живот.

Џеј Ло се труди својата приватност да ја чува далеку од очите на јавноста. Познато е дека пејачката има две сестри, а за помладата Линда Лопез (49) многумина велат дека неодоливо личи на популарната пејачка.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Линда исто така е често пред камерите, со оглед на тоа дека се занимава со новинарство и е многу успешна во својата работа.

Кога неодамна Линда на својот Инстаграм профил објави фотографија од Њујорк, со бела волнена капа на главата и замотана со шал, многумина останаа во чудење, бидејќи на прв поглед помислија дека се работи за Џенифер Лопез.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)

Многумина мислат дека Џенифер и Линда личат многу, а Вие проценете сами. Едно е сигурно, тие две поминуваат многу време заедно и често објавуваат и заеднички фотографии на социјалните мрежи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.