ММС

Објавено на: 02/4/21 8:41 PM

Приведен скопјанец баран со потерница

Полицијата денеска приведе 47-годишен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна во времетратење од една година.

– Денеска (04.02.2021) во 11:10 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага го приведоа М. К.(47) кој се барал со потерница, за издржување казна затвор по член 235 став 1 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија во времетраење од една година, информираат од МВР.

Лицето, информираат од МВР, ќе биде предадено во казнено поправна установа.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.