ММС

Објавено на: 02/4/21 7:44 PM

Маж ги запалил својата жена и нејзината ќерка додека правел скара

Шеесетгодишен маж од Нови Сад случајно додека правел скара во дворот ја запалил својата жена, но и нејзината малолетна ќерка.

Немилиот настан се случил денес во попладневните часови, односно екипата на Итната медицинска помош интервенирала во 14.55 часот. И жената (48) и нејзината петгодишна ќерка веднаш се пренесени во болница. Имено, детето било пренесено на Детската болница, а мајката на Ургентниот центар во Нови Сад.

Фото: RTV

Извор: rtv.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.