ММС

Објавено на: 02/4/21 11:25 AM

Масовно собирање на Сљеме, ќе има ли нова „корона-бомба“ во Хрватска?

Фотографиите снимени овие денови на скијалиштето Сљеме покажуваат масовно собирање на загрепчани и гости кои не ја почитуваат дистанцата. И дење и ноќе, на Сљеме секодневно се собираат илјадници луѓе, кои, очигледно е од фотографиите, не држат дистанца, а многу од нив во метежот се движат и без маски, пишуваат хрватски медиуми.

Рестораните и кафулињта официјални се затворени поради пандемијата, но кафето се служело надвор, а и полни автобуси возеле до Сљеме.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.