ММС

Објавено на: 02/4/21 6:44 AM

Време: Денеска сончево, со температура и до пролетни +20 степени

Времето денеска, според прогнозата на УХМР, ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со максимална дневна температура до 20 степени. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

До недела ќе се задржи стабилно време со натпросечни дневни температури што ќе предизвика топење на снежната покривка на планините. По котлините во утринските и раните претпладневни часови ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Под влијание на влажен бран во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд проследени со засилен јужен ветер.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.