ММС

Објавено на: 02/3/21 3:03 PM

Чорапи од десната страна на креветот според “фенг шуи“- Машката естетика наспроти женската

Да не генерализираме, но факт е дека во многу случаи мажите имаат поинаква замисла за естетика од жените. За жените можеби естетски е да имаат ноќна ламба и книги покрај креветот, но за мажите по „фенг шуи“ чорапите стојат од десната страна на креветот.

На Твитер неколку девојки споделија фотографии за споредба како e уредена нивната страна на креветот наспроти страната на креветот на нивните партнери.

Еве како изгледа тоа.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.