ММС

Објавено на: 02/3/21 11:42 AM

Во брак со неа е 38 години и вешто ја крие од јавноста – Која е Маја сопругата на Жељко Самарџиќ ?!

Пејачот Жељко Самарџиќ ретко зборува за својот приватен живот, а неодамна се приклучи во шоуто со неговата сопруга и ја покажа својата поубава половина Маја, со која е во брак 38 години.

Тој има три ќерки со Маја, а во неколку наврати јавно зборуваше за неговиот однос со сопругата.

„Се разбира, нашите рози не цветаа и животот не не милуваше, но, на крајот на краиштата, куќа полна со деца и љубов е благослов на кој никој не може да остане рамнодушен“, изјавил Жељко за „Здраво“ за жената која ретко се појавува во јавноста.

„Сè околу нас е резултат на нашата љубов, разбирање и почит, почнувајќи од првиот ден, кога, како млади луѓе, бевме в вљубени до ушите, гласно си велевме „да“ едни на други“, раскажал Жељко.

„Неколку убави зборови, насмевка, бакнеж и значат многу на секоја жена, особено во моменти кога за неа навистина не цветаат рози. И, се разбира, без љубов, ништо од тоа не вреди. Сè започнува со неа и таа е волшебен прав што создава магија. Можеби некоја моја песна и еве рецепт за среќен брак. За мене е важно да видам насмевка на женското лице“, изјавил Самарџиќ за „Курир“.

„Заслугите за воспитувањето на децата првенствено и припаѓаат на мојата сопруга. Таа е столбот на нашето семејство“, додал пејачот.

Преземено од: https://informer.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.