ММС

Објавено на: 02/3/21 11:07 AM

Во Србија вакцинирани половина милион граѓани

Во Србија досега се вакцинирани речиси половина милион граѓани или точно 495.964 и по стапката на вакцинација на милион жители е втора земја во Европа, веднаш заа Велика Британија.

Вакцинацијата продолжува на повеќе од 400 пунктови, а од денеска на Белградскиот саем ќе може да се прима и „Фајзер-Бионтековата“ вакцина, пренесува РТС.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.