ММС

Објавено на: 02/2/21 10:45 PM

Изневерена девојка го воодушеви светот како му се одмазди на бившиот

Секое неверство во врска е крајно болно, особено кога станува збор за изневерување, но една девојка откри дека ја надминала таквата ситуација одмаздувајќи се на своето поранешно момче на уникатен и интересен начин, пишува Daily Mail.

Џејд Пурвис од Шкотска на својот Тик ток профил открила како таа и нејзиниот сегашен сопруг се запознале багодарение на поранешниот партнер.

Нејзиниот свршеник со кого била три години и неговата девојка со која бил пет години ги изневерувале.

Кога дознале што им прават партнерите позади грб сакале да се одмаздат, па долучиле да се венчаат.

На крајот се заљубиле и останале заедно.

– Патуваше 300 киломертри за да се одмазди и повеќе не се врати дома. Во брак сме веќе четири години, изјави Џејд.

Нејзиното видео брзо станало вирално, а мномина не го сокрија воодушевувањето на нејзиниот потег.

– Добро одиграно. Драго ми е што сте среќни заедно – гласеше коментар, додека една корисничка рекла:

– Секогаш се, се случува со причина. Вие сте создадени еден за друг и ви посакаувам на вас уште многу убави години.

 

Извор: Вјечерни лист.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.