ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/21/18 8:19 AM

Сообраќајот надвор од градовите зголемен, на ГП Богородица се чека 30-тина минути

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица се бележи зголемена фреквенција на возила, каде времето на чекање за излез од државата е до 30 минути – соопшти АМСМ.

Оттаму информираат дека на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, како и оти оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Во меѓувреме, на сила е времен режим за сообраќај во летниот период. за тешки товарни возила.

На државните патишта во Република Македонија за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури се забранува движење на возилата чија вкупна маса преминува 15 тони.

На магистралниот пат А2 делница Скопје-Охрид-Скопје за време на викендите се забранува движење на возила над 7,5 тони.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1