ММС

Објавено на: 02/1/21 11:06 PM

Мојот бивши дечко со години ме злоставуваше – Актерката Еван Рејчел го обвини Мерлин Менсон јавно

Актерката Еван Рејчел Вуд го обвини своето поранешно момче, музичарот Мерлин Менсон, за злоставување. Еван на својот профил на Инстаграм им се обрати на сите со емотивна порака, наведувајќи го името на нејзиниот злоставувач, се со цел, како што рече, ‘да спречи тој опасен човек да уништи повеќе животи’.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evan Rachel Wood (@evanrachelwood)


„Името на мојот злоставувач е Брајан Варнер, кој е познат во целиот свет како Мерлин Менсон. Почна да ме „негува“ кога бев тинејџерка и ме злоупотребуваше најужасно можно со текот на годините. Мојот мозок беше исперен и изманипулиран за целосна послушност. Завршив со живот полн со уцени, страв, клевети и одмазда. Сега сум тука за да откријам опасен човек и да го спречам да уништи повеќе животи, но и да прозвам многу индустрии што му го овозможија тоа. Ги поддржувам жртвите кои повеќе нема да молчат “, стои во објавата на актерката.

Еван Рејчел Вуд е родена 1987 година, а со Месон беше во врска од 2007 до 2010 година, а потоа тие дури беа верени. По крајот на врската со Менсон, таа зборуваше за фактот дека претрпела злоупотреба во врската, но никогаш не го именувала насилникот. Овој пат таа реши да објави и да каже сè.

Актерката на својот профил на Инстаграм сподели приказни за други девојки кои Менсон наводно ги злоставувал.

Извор: nova.rs

Фото: yahoo.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.