ММС

Објавено на: 02/1/21 7:47 PM

Филипчe изрази благодарност до пратениците за поддршката и искажаната грижа за колективното здравје

Во Собранието денеска беа изгласани измените и дополнувањата на Законот за лекови и медицински средства кои се однесуваат на регистрација на вакцините против Ковид-19 во земјата. Изразувам благодарност до пратениците за поддршката и искажаната грижа за колективното здравје, напиша на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Имунизацијата, посочува министерот, е единствениот начин да ставиме крај на пандемијата


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.