ММС

Објавено на: 02/1/21 12:37 PM

Ева Рас ја шокираше јавноста со ставот за Милена Радуловиќ

Екипата на шоуто „Премиера – специјален викенд“  разговараше со познатата актерка Ева Рас, која повторно ги шокираше со нејзините изјави. Таа шест децении е на штиците што живот значат, и раскажа како денеска се чувствува.

„Одвратно, како и секој друг, го мразам животот, го мразам дождот, ја мразам пандемијата, уште само Германците да нишанат кон мене“ – вели актерката.

Таа се осврна и на ситуацијата во светот, и откри дали ќе биде вакцинирана.

„Не можам да се вакцинирам затоа што се лекувам од рак. Не се плашам и не ме интересира од што ќе умрам, време е да одам на тој свет. Но, јас не правам ништо за да одам на тој свет, имајте на ум дека веќе и пред 10 години бев стара“, изјавила Ева.

Таа исто така се потсети на нејзините почетоци.

„До 18-та година најголема љубов ми беше сликарството, но не положив приемен испит, па отидов во театарската академија затоа што бев за вљубена во филмот. Таа љубов беше заменета со телевизија, а серијата ми донесе најголем слава. Смиља од „Среќни луѓе“ е тивка, мистериозна жена која им помага на сите, но никој не знае ништо за неа. Се е познато за мојот живот и доаѓам од време кога нема комуникација како сега, да ме сретневте млада и бунтовна,исто би ве шокирала“, заклучи актерката.

Таа се осврна и на случајот со Мика Алексиќ и Милена Радуловиќ. Таа ги шокираше сите со својот став.

„Не го познавам Мика Алексиќ, но јас сум еден од ретките кои се обидуваат да го разбудат здравиот разум во Србија. Не секој може да застане на страната на девојките, што ако Мика е жртва?  – Не знаеме дека сè додека судот не донесе пресуда. Нашето општество вели дека Мика е виновен. Ние не ја држевме свеќата! –  Сега сите силувани жени се Милена, и не сите мажи силувачи Мика Алаксиќ, само Мика е единствениот кој силувал. Србија не е див запад, така да се осуди човек кој не е осуден. Не го познавам него ниту девојчињата“- додава Ева.

На крајот, таа ја откри нејзината последна желба.

„Немам желби, само Србија да биде светла и да излезе од овој мрак, а мислам и на Мика Алексиќ“ – заклучи таа.

Преземено од: https://pink.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.