ММС

Објавено на: 02/1/21 11:36 AM

(ФОТО) „Меси сине меси“ – како денеска изгледа Јагодинка Симоновиќ од филмот „Варљиво лето 98“

Актерката Драгана Варагиќ, позната по улогата на волшебната Јагодинка Симоновиќ во филмот „Варљиво лето 68“, утрово гостуваше во утринската програма на ТВ Прва, каде зборуваше за својот живот во Канада, за нејзините проекти и за актеркото признание за сексуална злоупотреба од Мирослав Мајк Алексиќ.

Таа веќе долго време живее и работи во Канада, а во моментов работи на серијата „12 зборови“ во Србија.

Во еден момент, водителот Филип Шукановиќ побара од Драгана да и ја симне маската, за да може да и го види лицето, при што славната Јагодинка прифати, но со претпазливост.

„Јас сум професор и тоа е моја потреба да бидам заштитена, но и да ве заштитам“ – потенцираше актерката, што не му пречеше на Цукановиќ, кој рече дека е вакциниран.

На прашањето дали и пречи што сите се сеќаваат Јагодинка и познатата сцена од филмот „Ваљиво лето 68“, таа рече дека е шокирана.

„Веќе 20 години не сум тука, и некако се шокирав кога слушнав за тоа. Мојата реакција беше дозволете ми да пораснам, дозволете ми да станам професор“, изјавила Драгана Варагиќ.

Преземено од: https://www.novosti.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.