ММС

Објавено на: 02/1/21 10:36 AM

Трамп ангажираше нови адвокaти за одбрана

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги откри имињата на новите адвокати кои треба да го бранат доколку има повлекување во Сенатот.

Адвокатите ангажирани од Трамп се Дејвид Шен, чест коментатор на гости на бројни телевизии и Брус Кастор, поранешен окружен обвинител во Пенсилванија, кој беше критикуван за неговата одлука да не го обвини актерот Бил Крозби во случај на сексуално злоставување, објави АП.

Адвокатите издадоа соопштение во кое се наведува дека им е чест да бидат дел од правниот тим на Трамп.

Преземено од: https://www.telegraf.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.