ММС

Објавено на: 01/31/21 12:12 PM

Франција ги затвори границите за патниците кои не се членки на ЕУ

 Нови епидемиски ограничувања воведе Феанција на границата и повторно избегна воведување заклучување на целата територија.

Забрането е секое несуштинско патување од земји што не се членки на ЕУ, додека за граѓаните на земјите-членки на ЕУ се бара да направат негативен тест за Ковид-19, пренесува Би-Би-Си.

Премиерот на Франција, Жан Кастекс најави затворање на големите трговски центри и построго спроведување на полицискиот час 

 Некои лекари сепак  сметаат дека ова нема да биде доволно за да се запре ширењето на вирусот во земјата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1