ММС

Објавено на: 01/26/21 10:12 AM

(ВИДЕО) Напуштениот и неуреден простор на Мавровка, наскоро трет и најголем зелен покрив во Скопје

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на неговиот Фејсбук профил споредли видео како изгледа напуштениот и неуреден простор на Мавровка, при што најави дека набрзо ќе биде трет и најголем зелен покрив во Скопје.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.