ММС

Објавено на: 01/19/21 1:51 PM

(ВИДЕО) „Дечко, каде со тренерките?“

Роналдо, не оној „оригиналот“, не ниту овој од Јувентус, туку Роналдо Таварес од португалски Пенафиел, на мечот против Визела во рамките на 16-то коло изгоре во желбата да влезе во игра и да му помогне на својот тим.

Пенафиел загуби со 3:1, но она што го одбележи мечот беше комичната ситуација во 69-тата минута. Роналдо Таварес доби дозвола од четвртиот судија да влезе во игра како замена од клупата, а овој како „пуштен од ланец“ заборави да ги соблече долните тренерки и со нив истрча на теренот.

Да не му обрнеа внимание неговите соиграчи, веројатно дуелот ќе го одиграше во неконвенционална опрема налик „оној другарот на терминот на мал фудбал кој е дојден затоа што има фудбалска топка“.

 

 

 

 

Фото:

Тwitter / @SPORTTVPortugal / Screenshot

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.