ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/14/21 2:41 PM

(ВИДЕО) Пукање пред Градска болница, има повредeни

ТВ 21 информира дека неколку минути после пладне денеска пред градската болница во Центарот на Скопје се случило пукање.

Неофицијланите информации на ТВ 21 велат дека најмлалку едно лице е повредно кое веднаш било хоспитализирано.

Од видеото може да се забележи и присуство на полициски лица кои вршат увид на настанот. Наскоро се очекуваат официјални информации од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7