ММС

Објавено на: 01/14/21 8:31 AM

Утрово со -9 степени Крушево најстудено, најмногу снег на Попова Шапка

Најниската темперура, според УХМР, измерена во 7 часот утрово е регистрирана во Крушево (-9), следуваат Берово (-8), Скопје-Петровец и Крива Паланка (-6), Претор, Битола, Прилеп и Дебар (-5), Скопје-З.Рид, Тетово, Охрид и Куманово (-4), Штип и Д.Капија (-3), Струмица (-2), Гевгелија и Дојран (0).

Снежната покривка утрово беше највисока на Попова Шапка – 31 сантиметар, 11 во Битола и Крушево, 3 во Маврови Анови, 2 во Пожаране и во Дебар, 1 во Охрид и во Претор.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.