ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/14/21 8:13 AM

(Видео) Вака љуби Цеца – Среќната баба фатена во прегратка со новиот дечко

Цеца Ражнатовиќ (47), како што е познато, има ново момче, угостител од Белград, Богдан Срејовиќ (38), а младенците ги сними тимот на „Папарацо лов“.

Пејачката го прегрнала новото момче и го бакнала. Цеца и Богдан изгледале среќни, држејќи се за раце, а потоа влегле во зградата во која се наоѓаресторанот.

Според близок извор на парот, познанството се случило на роденденот на пријателка на Цеца, а по неколку недели дружење започнале романтична љубовна врска.

– Првата средба меѓу Цеца и Богдан се случи на роденденска вечера во ресторан во Белград. И тогаш, преку заеднички пријател, тие се виделе на неколку дружења, каде што се родиле меѓусебни симпатии. На самиот почеток се криеја далеку од очите на јавноста и се движеа само во најблискиот круг на пријатели – ни рече извор запознат со врската на Цеца за телегра.рс и додаде:

– Сепак, од Нова година тие започнаа да се појавуваат заедно, за што сведочат и овие папарацо фотографии направени во еден белградски ресторан, а пред тоа парот беше виден на Јахорина, каде уживаа во зимската магија… Секако, присуството на Цеца на Јахорина не помина незабележано, а со тоа и на мистериозниот човек од кого не се оддели – изјави соговорникот.

Новото момче на Цеца, Богдан Срејовиќ (38) има ќерка Искра, за која е многу врзан и бил женет со Зорана Тасовац, сегашна девојка на пејачот Саша Ковачевиќ. Богдан и Зорана се разведоа пред пет години. Тие денес се сложуваат одлично и често се гледаат, најмногу заради нивната наследник.

– Богдан и неговата поранешна сопруга се одлични пријатели. Тие се многу се почитуваат, а нејзиниот сегашен партнер Саша исто така сака да поминува време со него на заеднички средби. Секојпат кога се заедно, секогаш има многу смеа – посочува изворот на „Блиц“.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1