ММС

Објавено на: 01/13/21 12:09 PM

(ВИДЕО) Русинката Некрасова постави нов рекорд нуркајќи во замрзнатото Бајкалско езеро

40 годишната Катарина Некрасова од Москва нуркаше 85 метри под мразот на Бајкалското езеро, најдлабокото езеро во светот, пишува Cyberian Times.

Некрасова пливаше градно низ заледената вода без одело или перки. На видеото се гледа како таа го минува растојанието помеѓу две дупки во мраз дебел 25 сантиметри.

„Осумдесет и пет метри! Светски рекорд “, вина откако ја извади главата од водата.

Претходниот рекорд беше 70 метри, а го постави во ноември минатата година Амбер Филари од Јужна Африка.

Преземено од: https://www.rts.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1