ММС

Објавено на: 01/12/21 4:50 PM

Поради одрони пренасочен е сообраќајот на релација Делчево – Скопје

Се пренасочува сообраќајот на релација Делчево – Скопје, по одроните кои предизвикаа застој на регионалниот патен правец Кочани – Делчево.

Од делчевската подружница на ЈП „Македонија Пат” информираат дека до отстранување на проблемот, возачите од Делчево и Македонска Каменица кои имаа потреба да патуваат кон Скопје, тоа ќе треба да го направат преку алтернативните патни правци.

-Ги известуваме возачите дека поради ситуацијата со одроните, сообраќајот за лесни возила кои сообраќаат од Делчево и Македонска Каменица кон Скопје се преносочува преку патниот правец Делчево – Бигла, додека за тешки товарни возила и автобуси сообраќајот е пренасочен преку патот Делчево – Берово, изјави Влатко Цоневски од делчевската подружница на „Македонија пат”.

Патот Делчево – Македонска Каменица, како што додадоа од „Македонија пат” е чист и за возачите кои сообраќаат на овој пат нема забрани за движење.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.