ММС

Објавено на: 01/11/21 2:57 PM

Драма на Златибор: Се запалија апартмани, пожарникарите се борат со пламените јазици

Попладнево изби пожар во објект со апартмани на Златибор. Српските медиуми пренесоа дека пожарникарите веќе се на местото на настанот, а огнената стихија успеала да го зафати и поткровјето на објектот кој гори.

„Седевме и ручавме кога се почувствува чадот, набрзина излеговме надвор и видовме што се случува“, изјавија за Srbija danas гости во ресторанот сместен во запалениот објект.

Според нив, кровот на објектот е целосно изгорен.

 

Извор:         srbijadanas.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.