ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/10/21 9:57 PM

Силен земјотрес во Турција: Се тресеше во близина на Анкара

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала вечерва ја стресе централна Турција, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7