ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/10/21 9:14 PM

Поплави околу езерото Скадар: До куќите може да се стигне само со чамец

Поради обилните дождови беа поплавени многу имоти околу езерото Скадар, како и главниот пат на тоа место, додека до некои куќи може да се стигне само со чамец. Локалните жители ја спасуваат стоката и автомобилите и ги чуваат  куќите да не влезе вода во нив.

Тие се плашат од можно понатамошно покачување на водостојот на езерото, но се очекува утре дождот да престане.

нова.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7