ММС

Објавено на: 01/10/21 7:08 PM

Забрана за сообраќај на патниот правец Маврово-Дебар

Забрана за движење за сите моторни возила е воведена на патниот правец крак Маврово-Дебар на потегот од крстосницата за Маврово до Дебар.

Како што информира АМСМ забраната за движење е воведена од 18:30 часот од безбедносни причини поради одрони и паднати дрвја.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.