ММС

Објавено на: 01/10/21 12:44 PM

Внимателно возете!- Одрони на патот Делчево-Пехчево

Дождливото време си го направи своето. Огромни одрони го попречуваат нормалното одвивање на сообраќајот на патниот правец Делчево -Пехчево.

Се предупредуваат возачите на внимателнот ида ја прилагодат брзината на условите на патот.

Фотографиите доволно илустрираат каква е состојбата на овој патен правец кој постојано соочува со овој проблем, особено во дождливи и снежни услови.

фото-делчево365.мк
Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.