ММС

Објавено на: 01/9/21 9:27 PM

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Едно лице е повредено во сообраќајката што се случи во 18:10 часот на патот Струмица-Радовиш, кај селото Сулдурци.

Информацијата ја потврди заменикот портпаролот на СВР Струмица, Александра Трајанова, која информираше дека во сообраќајката учествувале два автомобила.

Заради несреќата сообраќајот на патот Струмица-Радовиш беше во прекин повеќе од два часа и се пренасочуваше по стариот пат.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.