ММС

Објавено на: 01/5/21 1:38 PM

(видео) Сонце и море – Солун попладнето, за тие на кои им недостасува

Некоја минута видео покрај прегот на Егејското море, на попларните места за шетање покрај пристаништето во Солуун. Пролетните температури попладнето даваат уште една од познатите слики на морскиот брег, кој изминатите месеци од пандемијата, сепак не е достапен за македонските граѓани. Грција продолжува со ригорзните мерки и затворените граници. За атмосферата од Солун или Тесалоники според Преспанскиот договор, од видеото на livemedia.gr.

 

видео:Livemedia.gr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.