ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/31/20 5:55 PM

Тело на маж извлечено од водите на Вардар кај Чегране, Гостиварско

Безживотно тело на маж, попладнево и е извадено од водите на Вардар на излезот од селото Чегране. Според последните информации сè уште не е познат идентитетот на жртвата.
Во меѓувреме, местото го обезбедуваат полициски службеници и се врши увид на во близина на мостот, каде е забележано безживотното тело и се работи на утврдување на причините за смртта.
Мујдин Д., очевидец кој го забележал телото, рече дека од понеделникот често поминувал покрај местото, но забележал ништо со оглед на високото ниво на водата. Денес околу 13 часот кога нивото на водата се спуштило, видел дека под мостот, има човечко тело по што го пријавил случајот. Тој посведочи дека телото било во фаза на распаѓање и во лоша состојба.
Во меѓувреме екипа на СВР Тетово работи на расветлување на настанот, а повикан бил јавен обвинител.
Се очекува да биде наредена обдукција по што ќе се зае идентитетот на починатиот и причините за смртта.
(З.Г.М.)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1