ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/31/20 11:18 AM

Тетовоци за Нова Година – Или дома или во викенд населбата на Попова Шапка

Или дома или во викенд населбата на Попова Шапка. Ова се двете дестинации каде тетовци ќе ја дочекаат новата година.

Голем дел од граѓаните кои ги анектиравме велат дека дома ќе ја дочекаат новата година поради поголема безбедност, а и така и така како што велат се е затворено.

Тие пак кои имаат викендички на Попова Шапка избрааа во овој скијачки центар да ја прослават новата година .Некои пак своите викендички ќе ги изнајмат. Колку ќе се почитуваат тука мерките и протоколите за максиум четири лица во една викендичка, од Здружението на граѓани Попова Шапка со одговор

Од полицијата велат дека ќе ги засилат контролите особено за време на оваа ноќ.

Дека нема празнична атмосвера говори и сликата во Тетово, каде главните булевари и плоштадот не се накитени. Од Општина Тетово веалт дека парите наменети за украсување на градот оваа година ги пренасочиле за инфраструктурни зафати.

 

Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1