ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/31/20 9:37 AM

Седми јануари, Божиќ, неработен ден за сите граѓани

Првиот ден на Божиќ – 7 јануари (четврток) според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од православната вероисповед им го честитаат Божиќ.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1