ММС

Објавено на: 12/31/20 9:37 AM

Седми јануари, Божиќ, неработен ден за сите граѓани

Првиот ден на Божиќ – 7 јануари (четврток) според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од православната вероисповед им го честитаат Божиќ.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.