ММС

Објавено на: 12/30/20 9:49 PM

Се укинува забраната за летови од Велика Британија, одлучи Владата

Владата на денешната 36-та седница донесе одлука за укинување на забраната за авионските летови од Велика Британија и Северна Ирска во земјава. Забраната важеше до крајот на 2020 година.

Исто така, се укинува и задолжителната мерка за самоизолација на патниците што доаѓаа од овие дестинации во рок 14 дена.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.