ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/30/20 9:49 PM

Се укинува забраната за летови од Велика Британија, одлучи Владата

Владата на денешната 36-та седница донесе одлука за укинување на забраната за авионските летови од Велика Британија и Северна Ирска во земјава. Забраната важеше до крајот на 2020 година.

Исто така, се укинува и задолжителната мерка за самоизолација на патниците што доаѓаа од овие дестинации во рок 14 дена.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1