ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/30/20 8:12 PM

Полицијата приведе две лица кај кои се пронајдени илјадници парчиња пиротехника

Две лица приведе полицијата, откако запленила над триесет илјади парчиња пиротехнички средства. Ова вечерва го соопштија од МВР, од каде наведуваат дека заплената е реализирана денеска на Бит пазар на ул. 192.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок – информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1