ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/30/20 11:17 AM

Спасена девојка која поминала часови под урнатините во Петриња

Екипа на пожарникари од ЈВП Новска извлекоа жена под урнатините, закопана во цигли во канцеларијата на градската администрација во Петриња, најпогодениот град во вчерашниот земјотрес. Со часови беше под урнатините. Пожарникарите ја објавија оваа вест и фотографијата од спасувањето на нивната страница на Фејсбук. Тие им порачаа на сите да продолжат да помагаат:

JVP Novska

Idemo ponovo…Petrinja dan 3. Poražen je samo onaj tko odustane…iz ovog ureda izvukli smo živu djevojku koja je bila zatrpana ciglom i betonom, želimo joj puno sreće i brz oporavak! Hvala Vam puno na porukama podrške.

Foto:FB


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1