ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/30/20 10:53 AM

ЈСП во петок со редуцирани линии, по празничен возен ред

Во петок (1.01.2021), возилата од јавниот превоз во Скопје ќе сообраќаат по неделен возен ред, при што првите вклучувања на возилата ќе бидат подоцна од воообичаеното, а останатите согласно неделниот возен ред.

Во сабота  на втори и недела на трети ќе се вози по неделен возен ред, со вообичаените термини на првите вклучувања на сите линии.

Утре, четврток (31.12.2020), сите билетарници и центри за персонализација ќе работат до 17 часот. Во петок (1.01.2021 год), билетарниците нема да работат, а во сабота (2.01.2021 год) ќе работат вообичаено. Во недела (3.01.2021 год) дежурни од 7 до 19.30 часот ќе бидат билетарниците на Зелено пазарче и Транспортен центар, а од 7 до 13.30 часот ќе работи билетарницата во Ѓорче Петров.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1