ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/30/20 8:57 AM

Луѓето масовно бегаат и ги напуштаат милениците – Хрвати молат за помош за спас на животните

И покрај разорниот земјотрес што ја погоди централна Хрватска вчера и апокалиптичните сцени што болат за гледање, Бланка, чија куќа беше тешко оштетена, не сака да го напушти Лекеник, информира загреб.инфо.

Оваа несебична жена спие на студ под најлон затоа што едноставно не може да ги остави своите миленици, но и милениците кои локалните жители масовно ги напуштаат додека ги напуштаат своите домови.

Нејзината пријателка Александра Хампамер на Фејсбук ги моли добри луѓе за помош.

Tražimo kamp kućicu za našu kolegicu u Lekeniku koja ne želi otići iz Lekenika zbog svojih životinja i životinja koje…

Posted by Aleksandra Hampamer on Tuesday, December 29, 2020

 

„Бараме камп приколка за нашата колешка во Лекеник која не сака да го напушти Лекеник заради нејзините миленици и милениците кои луѓето масовно ги напуштија додека ги напуштаа своите домови. И нејзината куќа е сериозно оштетена. Потребни се најлони, церади, шатори, палети, ќебиња, храна за кучиња и мачки. Ние се подготвуваме да собереме 20-тина кучиња со нашето комбе и имаме лице кое ќе ја влече камп приколката таму ако некој  има и сака да помогне “, напиша таа на Фејсбук и  додаде дека дури и најмалата исплата е огромна помош за Бланка.

Objavljujem račun za donacije za pomoć Blanki u Lekeniku koja ne želi otići jer osim svojih životinja hrani i tuđe i…

Posted by Aleksandra Hampamer on Tuesday, December 29, 2020

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1