ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/29/20 7:08 PM

Нов земјотрес во Хрватска

Вечерва во 18:29 во средишниот дел на Хрватска се почувствува нов земјотрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер. Епицентарот е 8 километри западно од Сисак – јави EMSC.

Претходно, Хрватска ја погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтер. Земјотресот се случи околу половина час после пладне, на три километри од Петриња.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1