ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/29/20 4:13 PM

Шест милиони денари ќе испрати македонската Влада како помош по земјотресот во Хрватска

 Владата денеска донесе одлука да испрати финансиска помош од шест милиони денари во Хрватска по силниот земјотрес од 6,4 степени по Рихтер во Петриња. Веста на Фејсбук ја соопшти премиерот Зоран Заев.

МИА

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1