ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/29/20 3:45 PM

Полицијата кај штипјанец заплени 15.000 парчиња пиротехнички средства

По добиени оперативни созаннија, полициски службеници од СВР Штип денеска при преглед на возило управувано од А.Ф.(52) од Штип, пронајдоа и одзедоа 2900 парчиња пиротехнички средства. Дополнително се преземени мерки и во врска со случајот се пронајдени и одземени 12.544 парчиња пиротехнички средства. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти СВР Штип.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1