ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/29/20 12:51 PM

(видео) Нов силен потрес во Хрватска од 6,3 степени

Жителите на Хрватска ги потресе нов земјотрес со јачина од 6,3 степени. Земјотресот е почувствуван низ целата земја. Како што јави Неџависната научна лабораторија за земјотреси ИМСЦ, ова е најсилниот земјотрес во Хрватска во текот на 2020 година. Епциентарот се наоѓа на неколку километри од главниот град Загреб. Медиумите јавуваат дека во Сисак има луѓе под урнатите згради, но нема информации за жртви, додека во Петриња има значајни материјали штети.

video: 24.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1