ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/28/20 10:26 AM

(галерија) Штип по дождот – борба на Сонцето со маглата

По два дена дожд во Штип, осамна магличаво утро, што ја дмеонстрира борбата на сончевите зраци и маглата. Репортерските фотографии на ММС ја доловуваат силата на Сонцето, кое полека се изборува со маглата и ја поттиснува кон планините.

Фотографиите се направени од Мултимедијалниот центар Канал 77, во периодот меѓу осум и девет часот.

Фото: Кире Андонов


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1