ММС

Објавено на: 12/28/20 9:42 AM

(Видео) Како се тресеше Загреб

Утрово Загреб и околината го стресе силен земјотер од 5,2 степени според Рихтеровата скала. Како се тресеше тлото се гледа во видеото на ХРТ, поточно видео од утринската емисија на националното радио. Водителката на утринската програма „На мрежа на прва„  среде емисија ја затече тресењето, но и покрај тоа таа и нејзиниот соговорник останаа смирени.

Погледнете како изгледаше од видеото на Твитер..

UŽIVO iz Petrinje: ‘Od jutros nije prestalo tresti’
Više na https://bit.ly/2WR0hcA

Reporterka: Maja Krištafor

Posted by 24sata on Monday, December 28, 2020


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.