ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/28/20 9:16 AM

Земјотрес од 5,2 степени ја потресе Хрватска

На подрачјето на Загреб во Хрватска во 6.26 минути се почувствува земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала, со епицентар 51 километар југоисточно од Загреб, јавува Агенција Анадолија (АА).

За сега не се пријавени штети во Загреб, додека во Сисак настана одредено оштетување на зградите.

Земјотресот е почувствуван и на подрачјето на Босна и Херцеговина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1